6 Aralık 2015 Pazar

5 Aralık 2015 Fenerbahçe - Beşiktaş (Erkek Voleybol) | İlahi Adalet

,

   Passolig sonrası amatör branşlara ilgimiz biraz daha artarken bu durumdan en çok etkilenen erkek voleybol takımımız oldu. 2 Senedir çok yakından takip ettiğimiz takım, kadrosunda bulundurduğu gerçek Beşiktaşlı oyuncularla, Beşiktaşlı olmasa bile harika mücadele sergileyen oyuncularla armayı hakettiği yere getirmeye çalışıyor.


   Gelelim dünkü maça ve hikayesine. 30 Kasım 2014 günü Akatlar'da oynanan ve 3-2 kaybettiğimiz Fenerbahçe maçı full gerilimle geçti. 2. Setin son anlarında Arslan isimli karaktersizliğin kitabını yazmış fenerli oyuncu fileye vurmasına rağmen hakem sayıyı fenere verir ve baş kahraman Arslan tribünlere sadece topa vurduğunu işaret eder. Bu hatalı karara rağmen Beşiktaş seti kazanır. 

Arslan'ın yalan söylediği anlar;   Maçın 3. setini de Kara Kartal kazanır ve 2-1 öne geçer. 4. Sette skor 27-28ken Klap'ın smacında top önce fenerbahçe bloğuna sonra antene çarpar, fakat hakem tam tersi karar verir ve skor 2-2 olur. Son seti de tecrübe farkıyla Fenerbahçe kazanır ve maç 3-2 Fenerbahçe lehine biter.


   Bu maçtan sonra ne Fenerbahçe erkek voleybol takımının ne de Arslan Ekşi'nin beli doğrulmadı. Fenerbahçe play-off ilk turda Galatasaray'a elenip final etabına katılamadı. Avrupa Kupalarına katılacak takımları belirlemek için oynanan Klasman Etabını 5 mağlubiyet 1 galibiyet ile sonuncu tamamladı ve yıllar sonra Avrupaya gidemedi. Bu turda Beşiktaş'a karşı 2 maçta sadece 1 set kazanabildiler. Bu başarısızlık ortamında da, Arslan Ekşi yıllardır formasını giydiği kulüpten kovuldu.


   Dün sezonun 8. haftasında Fenerbahçe-Beşiktaş maçı oynandı. İlk seti büyük mücadeleye rağmen kaybettik. Maçın geri kalanını ise çok büyük üstünlükle önde götürdük ve 3-1 kazandık. Maçın son sayısında büyük bir hakem hatası yaşandı, net bir şekilde içeride olan topu hakem dışarıda gördü ve sayıyı Beşiktaş'a verdi. Geçen yıl hakem hatasıyla kaybedilen maç döndü dolaştı 3 puan olarak geri geldi. 

Maçın son molası esnasında salonda güzide bir Fenerbahçe marşı çalıyor "Sporun her dalında bizim şanımız" sözleri geçiyor. Maçlar kazanmak, kupalar kazanmak bir "şan" göstergesi değildir, önce karakteri olmalı bir kulübün. Dün erkek voleybolda olduğu gibi bugün yine aynı salonda bu sefer kadın basketbol takımımız Fenerbahçe'yi yendi, hem de "Beşiktaş kümeye !" diye bağıran taraftarın önünde.

                                                             BEŞİKTAŞ ADAMIN ŞANINA KOYAR!

                                                  Maç Sayısı ve Fb Tv spikerinin ağlamaklı sesi;

                                            

                                            Ve Fenerbahçeli Tarftarların Çıldırdığı Anlar;

                                          0 yorum to “ 5 Aralık 2015 Fenerbahçe - Beşiktaş (Erkek Voleybol) | İlahi Adalet ”

Yorum Gönder

 

Arşivde Canlanır Koskoca Mazi Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger